Friday, April 19, 2024
HomeReviews FilmData e publikimit, traileri, Cast dhe çfarë të presësh

Data e publikimit, traileri, Cast dhe çfarë të presësh

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Mblidhuni dhe përgatituni për një udhëtim që nuk do ta harroni me seritë më të fundit origjinale të Apple TV+, Rrëmbimi. Me protagonist Idris Elba si negociator biznesi Sam Nelson, Rrëmbimi merr audiencën në një udhëtim të turbullt ndërsa një aeroplan i rrëmbyer vrapon drejt Londrës në një fluturim shtatë-orësh, të treguar në kohë reale. Ndërsa ora fillon, tensionet rriten si në bord ashtu edhe në tokë, me pasagjerët dhe autoritetet që luftojnë me të paimagjinueshmen. Seriali, premierë në fund të qershorit, bashkon aksionet personale të individëve në bord dhe pasojat më të gjera politike të rrëmbimit.

Me tregimin e saj të ndërlikuar, vlerat e prodhimit të nivelit më të lartë dhe një kastë të fuqishme ansambli, çdo moment duket të jetë i mbushur me urgjencë, pezullim dhe garë të dëshpëruar kundër kohës për të shpëtuar jetë dhe për të zbuluar të vërtetën. Këtu është gjithçka që dimë deri më tani Rrëmbimi.

VIDEO E KOLIDERIT E DITËSLËVIZ TË VAZHDONI ME PËRMBAJTJEN

rrëmbim-idris-elba-veçori sociale
Imazhi përmes Apple TV+

LIDHUR: Idris Elba do të luajë një personazh më të brishtë në “Hijack”

Kur do të dalë ‘Hijack’?

Rrëmbimi zyrtarisht premierë në Apple TV+ më 28 qershor 2023. Me gjithsej 7 episode, dy episodet e para janë caktuar të publikohen në datën fillestare të premierës, të ndjekur nga një episod i ri çdo të mërkurë deri më 2 gusht 2023. Apple TV+ ofron një një gamë e gjerë argëtimi, duke filluar nga Apple Originals të vetë platformës, duke shfaqur një seri serish të vlerësuara me çmime, dokumentarë mahnitës, drama tërheqëse, komedi gazmore dhe argëtim të këndshëm për fëmijë. Me çdo blerje të një pajisjeje Apple, shikuesit kanë të drejtë për një abonim 3-mujor falas në Apple TV+. Një abonim bazë mujor kushton rreth 6,99 dollarë pas një prove falas shtatë-ditore. Nëse planifikoni ta çoni udhëtimin tuaj argëtues në nivelin tjetër, mund të grumbulloni pesë shërbime të tjera në një abonim me planin Apple One, i cili kushton 16,95 dollarë në muaj.

Shikoni në Apple TV+

Për çfarë flet komploti i ‘Hijack’?

Përgatituni për një tregim të mbushur me tension si Rrëmbimi shpaloset në kohë reale, duke i çuar shikuesit në një udhëtim drithërues. Thriller ju mban në buzë të sediljes tuaj, ndërsa ndjek trajektoren rrëqethëse të një avioni të rrëmbyer, që fluturon nëpër qiell në një fluturim shtatë-orësh për në Londër. Me çdo minutë që kalon, presioni rritet dhe urgjenca intensifikohet ndërsa autoritetet në terren garojnë kundër orës, duke kërkuar dëshpërimisht përgjigje për të zbardhur këtë situatë komplekse dhe të rrezikshme. Ndërsa ora shënon dhe fati i të gjithë atyre që janë në bord varet në balancë, audienca do ta gjejë veten të zhytur plotësisht në luftën e aksioneve të larta për të rimarrë kontrollin dhe për të garantuar sigurinë e të gjithë të përfshirëve.

Shikoni trailerin “Hijack”.

Traileri për Rrëmbimi vendos skenën për një udhëtim intensivisht personal dhe me aksione të larta për negociatorin e biznesit Sam Nelson. I etur për t’u kthyer në shtëpi, ai hip në avionin e thjeshtë, duke u duk se do të ishte një fluturim pa ngjarje. Por fluturimi befas merr një kthesë të rrezikshme kur një grup rrëmbyesish të armatosur merr kontrollin e avionit. Pasagjerët e pafajshëm, nga të rriturit tek fëmijët, detyrohen të nënshtrohen, zhveshen nga çdo pajisje elektronike që do t’i lejonte të kërkonin ndihmë dhe lihen në mëshirën e rrëmbyesve të pamëshirshëm. Ndërsa frika pushton, Sam e kupton urgjencën e situatës dhe përpiqet të vërë në veprim aftësitë e tij negociuese. Mes kaosit që pason, Sam përpiqet të nxisë unitetin midis pasagjerëve, duke u siguruar që të gjithë të jenë të sigurt nga duart e kriminelëve të padëshiruar.

Ndërkohë, në terren, shpaloset një narrativë e ndërlikuar politike teksa zyrtarët e qeverisë ndeshen me kërkesat e terroristëve. Sam gradualisht zbulon shtresat e intrigave që rrethojnë sulmin, ndërsa hetuesit zbulojnë lidhjet me një organizatë me ndikim të gjerë që shtrihet në të gjithë Evropën. Duke shtuar tensionin në rritje, zbulohet se pesë prej pasagjerëve në mënyrë misterioze i mungojnë të dhënat zyrtare. Ndërsa fluturimi i afrohet destinacionit të tij, forcat ushtarake mobilizohen, duke e përshkallëzuar më tej situatën, ndërsa përpiqen të neutralizojnë kërcënimin dhe të sigurojnë kthimin e sigurt të pasagjerëve.

LIDHUR: Idris Elba përpiqet të zgjidhë një krizë në ajër në imazhet e para të ‘rrëmbimit’

Kush është në kastin e ‘Hijack’?

Archie Panjabi në Hijack të Apple TV+
Imazhi përmes Apple TV+

Rrëmbimi sheh Idris Elba të marrë rolin e Sam Nelson, një negociator i aftë i cili ka pasur më shumë sesa pjesën e tij të drejtë të përvojës në ujërat e pabesë të botës së biznesit. Kur përballet me një situatë jetë a vdekje, duke rrezikuar jetën e pasagjerëve të pafajshëm, Sam nuk ka zgjidhje tjetër veçse të përdorë aftësitë dhe shkathtësinë e tij për t’i siguruar të gjithë të sigurt. Strategjia e tij e rrezikshme provon të jetë e guximshme, por ai nuk e di se kjo lojë me aksione të larta mund të jetë vetëm rënia e tij përfundimtare. Elba, i njohur për portretizimin e tij të jashtëzakonshëm të personazheve ikonë si Stringer Bell në serialin HBO Teli dhe DCI John Luther në serinë e BBC One Luteri, ka lënë gjurmë të pashlyeshme në botën e televizionit dhe filmit. Këtë vit, talenti dhe shkathtësia e Elbës shtrihen përtej ekranit të vogël, pasi ai do të luajë së bashku Chris Hemsworth Nxjerrja 2.

Archie Panjabi yjet përkrah Elbës, duke u shfaqur si Zahra Gahfoor, një oficere kundër terrorizmit në ballë të situatës së rrezikut. Zahra e gjen veten pikërisht në epiqendrën e kaosit, duke u bërë pjesë integrale e çështjes së rrëmbimit të avionit dhe duke u zhytur me kokë në hetim për të siguruar të gjithë në terren. Një nga rolet e shquara të Panjabit përfshin enigmatiken Kalinda Sharma në serialin e mirënjohur të dramës ligjore të CBS Gruaja e mirë. Duke portretizuar këtë personazh kompleks, Panjabi fitoi vlerësime nga kritikët dhe fitoi vlerësime prestigjioze, duke përfshirë një çmim të merituar Primetime Emmy në 2019 dhe një çmim NAACP Image në 2012. Ajo gjithashtu ka lënë një përshtypje të qëndrueshme si Pinky Bhamra në moshën e dashur. film Përkuluni si Beckham dhe si Asra Nomani në Një Zemër e Fuqishme.

Imazhi i serialit thriller në kohë reale të Apple TV+ Hijack me Christine Adams dhe Max Beesley.
Imazhi përmes Apple TV+

Kastit mbështetës të serialit i bashkohen një grup individësh të jashtëzakonshëm që sjellin dhuntinë e tyre unike në ekran. Rrëmbimi veçoritë Christine Adams, Max Beesley, Eve Myles, Neil Maskell, Jasper Britton, Harry Michell, Aimee Kelly, Mohamed Elsandeldhe Ben Miles ia japin aftësitë e tyre aktruese ansamblit solid.

Kush po bën ‘rrëmbim’?

Rrëmbimi është ideja e George Kayi njohur për punën e tij të jashtëzakonshme në Lupin dhe Kriminaledhe Jim Field Smithi cili ka lënë gjurmë të pashlyeshme me projekte si Kërkuesit e së Vërtetës. Së bashku, ata sjellin në jetë vizionin e tyre krijues si krijues, shkrimtarë dhe drejtorë kryesorë të serialit me shtatë pjesë. Seriali është sjellë në jetë nga kompania e prodhimit 60Forty Films, e themeluar nga producentë ekzekutivë Jamie Laurenson dhe Hakan Kousetta. Të dhënat e tyre mbresëlënëse, duke përfshirë projekte të dukshme si Kuajt e ngadaltë dhe Gjarpri i Essex-it, forcon angazhimin e tyre për të ofruar përmbajtje të jashtëzakonshme. Partner me ta është Idiotlamp Productions, kompania e prodhimit të drejtuar nga vetë Kay dhe Field Smith. Ky bashkëpunim shpresojmë të sigurojë një ekzekutim të qetë të vizionit të tyre krijues.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments

bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend bsm weekend